26
Eyl

Kültür Tuğlası Nedir?

Pek çok mekanda uygulaması yapılan kültür tuğlaları bir çok özgün renkte üretilmektedir. Özellikle uygulanan alanlara farklı bir hava katmak için  çok farklı renklerde ve tasarımlarda tercih edilebilir.

 

Günümüzde insanların farklı tasarımlar dikkatini çekmektedir. Özellikle eski yıllarda uygulanan pek çok uygulama en çok tercih edilen konuların başında yer alır. Bu nedenle olivinstone-tuğla-kaplama ürünlerinden kültür tuğlaları yaşam alanlarına farklı bir hava katması için tercih edilmektedir.

Kültür Tuğlaları Nerelerde Kullanılır?

Kültür Tuğlası Nedir?

Tuğlalar eski zamanlardan beri yapı malzemeleri arasında çok sık kullanılan ürünlerdir. Eski yıllarda sıklıkla kullanılan bu ürünler çağımızda dekoratif açıdan tercih edilmektedir. İç mekan dekorasyonlarında Sayan stone-tuğla-kaplama ürünlerinden kaplama tuğlaları en çok tercih edilen yapı malzemeleri olmaktadır.

Dekoratif tuğla çeşitleri arasında river tuğla , barok tuğlarustik tuğla , Selçuklu tuğlası ve v benzeri pek çok dekoratif tuğla modelleri yer almaktadır. Bu modellerden istediğinizi seçebilir ve mekanlarınıza şıklık kazandırabilirsiniz. Ayrıca iç mekan tasarımlarının dışında dış mekanlarda da dış cephenin şekillenmesi işlemlerinde kullanılan kültür taşları çimento temellidir. Bunlar dışında boya pigmentleri ve değerli madenler içeriğinde kullanılmaktadır. Hem iç mekanda hem de dış mekanlarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz kültür tuğlaları içerisinde ayrıca çimento, kum ve pomza yer almaktadır.

Yapısal bir bütünlük sunan Sayan stone Tuğla Kaplamalar günümüzün en popüler dekoratif tasarımları içerisinde yer alıyor. Her açıdan sağladığı gerçekçi etki ile beraber ayrıca kolay bir kullanım olanağı tanımaktadır. Sunmuş olduğu şık ve zarif görüntüsünün yanı sıra ayrıca kolayca temizlenebilir.

Özel teknikler ışığı altında hazırlanmış kalıplar üzerinden ele alınan duvar kaplama çeşitleri, sağlıklı ve güvenli bir kullanım imkanı tanıyor. Bu konuda kültür tuğlası ya da dekoratif tuğla veya taş çeşitleri üzerinden tercih yapabilirsiniz.

Üstelik tüm ürünler çok uygun kültür tuğlası fiyatları üzerinden destekleniyor. Her ihtiyaca uygun spesifik renkler üzerinde seçim yaparken, bütçenize uygun tuğla fiyatları eşliğinde mekanlarınız da trend bir görünüme sahip olabilirsiniz. Alanın boyutlarına, dekoratif tasarımını yapısına ve modeline bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

Kültür Tuğlasının Fonksiyonel Özelliklerinden Faydalanın

Kültür tuğlasının estetik özelliklerinin yanı sıra işlevsel yapısı da tercih edilmesine sebep olur. Yaşam alanlarına şık bir esinti getiren dekoratif kültür tuğlası, aynı zamanda fonksiyonel özellikleri ile oldukça rağbet gören bir kaplama ürünüdür. Isı ve ses yalıtımı özelliği ile mekana işlevsel bir kullanım da getirir.

Dekoratif Taş

Dekoratif Kültür Tuğlası

Tekirdağ Dekoratif Taş Kaplama

Ucuz Kültür Tuğlası