26
Eyl

Kültür Tuğlası Nasıl Üretilir?

Kültür Tuğlası Nasıl Üretilir?

Her mekanın farklı odalarına tamamen doğal bir görüntü sunan kültür tuğlası, sunduğu görsel şıklığın yanı sıra fiziksel açıdan da rahat bir kullanım sağlıyor. Son dönemlerde dekoratif amaçlı çok fazla değerlendirilen bu tasarımlar, tamamen gerçekçi bir etkiyi duvarlara taşıyor.

Kişisel tarzınızı ve yaşam stilinizi en iyi şekilde yansıtabileceğiniz modeller arasından tercih yapabilir ve her zaman aradığınız o güzel görüntülü mekanlarınızda yaratabilirsiniz. Tabii mutlaka profesyonel bir anlayışla özel kalıplar eşliğinde üretiminin gerçekleştirilmesine dikkat etmek gerekir. Kaliteli malzeme yapısı altında hazırlanan, değişik şekiller eşliğinde uygulama sağlayan firmalardan destek almaya özen gösterilmelidir.

İç ve dış mekanlarda dekorasyona farklı çözüm getirilebilmek için üretilen kültür taşları, doğru uygulama sonrasında estetik alanlar ortaya çıkaracaktır. Dekorasyonda büyük öneme sahip olan bu taşların üretim aşaması zahmetli ve titizlik isteyen bir süreçtir. Bunun için taşların mutlaka uygun şartlarda üretilmiş olması gerekir. Hazır kalıplar halinde ortaya çıkarılan bu ürünlerde istenilen renk seçeneğinin oluşturulması mümkündür. Farklı renk seçeneklerine sahip kültür taşları iç ve dış mekanın konseptine uygun harika tasarımlar ortaya çıkaracaktır.

Kültür taşları doğal bir görünüme sahiptir. Bunun için şık bir ortam oluşturulmak istendiğinde başarılı bir seçim olur. Ancak bu kalitenin uygulama sonrasında istenilen sonuca ulaşabilmesi için mutlaka işin ehli kişiler tarafından yapılması gerekir. Kültür taşlarında üretim şu şekilde gerçekleşir

Kültür Tuğlası Üretimi

Kültür Tuğlası Nasıl Üretilir?
Kültür Tuğlası Nasıl Üretilir?

Profesyonel anlayış içerisinde belli süreçler dahilinde kültür tuğlası üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretimin sonunda kaliteli malzeme yapısı altında hazırlanmış tasarımlar, kişisel isteklere uygun şekilde mekana uygulanmaktadır.

– Öncelikle natural toprağın işlenmesi gerçekleştirilir.

– Daha sonra toprak yüksek ateşte pişirilir.

– Presleme yöntemi ile özel kalıplar üzerinden profesyonel bir kaplama yapılır.

– Daha sonra belli bir süre bekletilerek istenilen sağlamlıkta ve kalitede modeller öne çıkar.

Bütün bu işlemler uzman bir kadro ile el işçiliği altında ele alınır. Böylece sadece görsel açıdan tamamen doğal ve gerçekçi bir yapı değil, aynı zamanda fiziksel açıdan da rahatlıkla kullanılabilecek kaliteli ürünler ortaya çıkarılmaktadır.

Özel Üretim ile Uzun Yıllar Kullanılacak Kültür Tuğlası Çeşitleri

Daha çok dekoratif amaçlı kullanılan kültür tuğlası, artık her mekanın farklı duvarlarına özel olarak uygulanmaktadır. Doğal toprağın dikkatli şekilde işlenmesi ve pişirilmesinin ardından şekil almasıyla hazırlanan bu tasarımlar, böylece değişik harita üzerinden farklı model imkanı vermektedir.

Bu da duvarların boyutlarına ve kişisel tercihlere bağlı olarak farklı ürünler üzerinden mekana yansıtılmasına olanak vermektedir. Pres tuğla kaplama modeli olarak da bilinen bu tasarımlar, her evin odasıyla birlikte bar ve restoran veya cafe alanlarında da oldukça şık bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Dekoratif Taş

Dekoratif Kültür Tuğlası

Tekirdağ Dekoratif Taş Kaplama

Ucuz Kültür Tuğlası