Dekoratif Tuğla Kaplama

Dekoratif Tuğla Kaplama

İç veya dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen taş ve tuğla kaplama gibi dayanıklı malzemeler farklı renk ve çeşitler ile karşımıza çıkmaktadır. Farklı yerlere ev sahipliği yapan bu ürünler estetik görünüm ve fonksiyonel açıdan büyük bir kullanım hacmine de sahiptir.

Dekoratif Tuğla Kaplama

Son yıllarda iç veya dış mekanda çok büyük bir rağbet gören dekoratif tuğla kaplama seçenekleri kullanıcılara sundukları avantajlar ile tercih edilmektedir. Özellikle şık bir görünüm veren bu ürünler evlerde uygulanacakları alanlara göre özel ölçülerde de üretilmektedir. Personel ve çalışanların ortak çalışmaları ile hızlı ve estetik hizmet sunan dekoratif tuğla kaplama yapı malzemeleri en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Tuğla kaplama ürünlerinde en çok merak edilen bir konu ise yıllar içinde renginin değişip değişmeyeceğidir. Son derece dayanıklı kaplama malzemesi olan dekoratif tuğla kaplama çevre şartlarına karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bu ürünler hem iç mekanda hem de dış mekanda güvenle kullanılan malzemelerdir.

 Tuğla Kaplamaları Seçenekleri

Tuğla kaplamalarında merak edilen diğer bir husus ise renk seçenekleridir. Tuğlalar çok eski yıllardan beri yapı malzemesi olarak kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle tuğla denilince akla hep tek bir renk gelir. Fakat günümüzde dekoratif amaçlı kullanılan tuğla malzemeleri renk bakımından da oldukça çeşitlidir.

Tuğla kaplama ürünleri arasında en çok tercih edilen renk tuğlanın kendi rengi, yani kırmızı renktir. Bunların dışında ekru, kahverengi ve sarı gibi renklerde çok sık tercih edilmektedir. Ayrıca kahverengi tonları da açık veya koyu renk olarak iki farklı çeşitte de yer almaktadır.

Dekoratif Kültür Tuğlaları

Her bütçeye uygun kültür tuğlaları dekoratif tuğla kaplama ürünleri arasında yer almaktadır. Her mekana uygun bir şekilde kullanılabilen kültür tuğlaları kullanıldıkları alanlarda estetik bir hava katmaktadır.

Kültür tuğlaları kullanıldıkları alanların daha şık durması amacıyla tercih edilmektedir. Geçmiş yıllarda çok sık kullanılan kültür tuğlaları günümüzde de yaygın bir hale gelmiştir. Özellikle mekanların dekorasyonuna önem veren kişiler için kültür tuğlaları tercih edilmektedir.

Kültür Tuğlaların Kullanım Alanları Nelerdir?

Tuğlalar çok eski yıllarda yapı malzemesi olarak kullanılsa da günümüzde artık dekoratif açıdan da tercih edilmektedir. Mimarların iç mekan tasarımları ve dekorasyonunda tercih ettikleri kültür tuğlaları iç mekan dışında binaların dış mekanlarında da çok sık tercih edilmektedir. Çimento temelli bir yapı malzemesi olmasından dolayı dış mekanların şekillendirilmesi amacıyla tercih edilir. Ayrıca kültür tuğlaları içeriğinde boya pigmentleri ve değerli madenle kullanılmaktadır. Çimento, kum, pomza ve boya pigmentlerinin bulunduğu kültür tuğlalarını sizlerde istediğiniz mekanlarda tercih edebilirsiniz.

Kültür tuğlaları ayrıca iç mekanlarda evlerin salonlarında da çok sık tercih edilmektedir. Salonlarda TV ünitesi arkasında dekoratif olarak kullanılan kültür tuğlaları evlerin her bölümünde tercih edilebilir.

Dekoratif Kültür Tuğla Neden Çok Tercih Edilir?

Hafifliği, aşınmalara karşı dayanıklılığı, dış etkenlere karşı sıfır kuruma ve büzülmesi, iklim değişikliklerine karşı dayanıklılığı, yüksek kalitesi, kalıcılığı ve benzeri artı avantajları ile sıklıkla tercih edilen dekoratif kültür tuğlası kullanılan ortamlara işte bu dedirtecek kadar güzel bir şıklık katmaktadır.

Hafifliği, aşınmalara karşı dayanıklılığı, dış etkenlere karşı sıfır kuruma ve büzülmesi, iklim değişikliklerine karşı dayanıklılığı, yüksek kalitesi, kalıcılığı ve benzeri artı avantajları ile sıklıkla tercih edilen dekoratif kültür tuğlası kullanılan ortamlara işte bu dedirtecek kadar güzel bir şıklık katmaktadır. Dekoratif taş tuğla ile mekanlar daha çekici, daha gösterişli, daha doğal stiller ile çeşitli kültürel çağrışımları yansıtmak mümkün hale geliyor.

Dekoratif Kültür Taşları Neden Tercih Edilir?

Dekoratif kültür taşları doğal taşlara göre daha hafif olmaları, montaj kolaylığı, su geçirmemesi, UV ışınlarına karşı dayanıklı özelliğe sahip olması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Eğlence parklarında, villalarda, kütüphanelerde, konutlarda, binaların dış ve iç cephe dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu taşlar sayesinde çeşitli kültürel çağrışımlar ve stiller gösterilir. Böylece daha çekici, estetik ve eşsiz bir güzelliğe sahip olan mimari yapılar daha hoş bir havaya bürünür.

Kültür Tuğlası Neden Tercih Edilir?

Kültür tuğlası yüksek mukavemeti sayesinde ürünlerde kuruma ve büzülme olmamaktadır. Aşınma direnci sayesinde dış etkenlerden dolayı oluşan darbelere karşı dayanıklı olduğu için aşınma oluşmamaktadır. Yüksek kaliteli, kalıcı, solmaz inorganik pigmentler kullanılarak daha dayanıklı yapılmıştır. Hafif olması sebebiyle kullanılan duvarlarda ağırlık oluşturmayarak yük bindirmemektedir. Su geçirmez ve donmaya karşı dayanıklıdır.

Dekoratif taş tuğla yukarıda saydığımız avantajlardan dolayı günümüzde pek çok mekanda dekor amaçlı kullanımda tercih edilenler arasında ilk sırada yer almaktadır. Dekoratif taş tuğla sitesinden bilgi alabilirsiniz.