26
Eyl

Tuğla Kaplama Fiyatları

Tuğla Kaplama Fiyatları

Son zamanlarda tuğla kaplama duvar dekorasyonları oldukça popüler bir hale geldi. Zarif, benzersiz, şık görünümünün yani sıra ortama nostaljik bir hava kazandırması dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm bu dekoratif özelliklerinin haricinde tuğla duvar kaplamaları alana hem ısı hem de ses yalıtım özelliği de kazandırıyor. Kullanım açısından da benzersiz özelliklere sahip olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor.

Tercih edilme sebepleri bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Aynı zamanda tuğla kaplama fiyatları, uygun maliyetli olması açısından da büyük avantaj sağlıyor. Sıva işlemi yapılan tüm duvarlarla birebir uyum sağlıyor. Böylece boyama ya da izolasyon gibi masraflar ortadan kalkıyor. Nemden etkilenmediği için dökülme ya da kararma gibi durumlarla karşılaşmak imkansızdır. Basit monte edilir ve yine basit bir şekilde de demonte işlemi yapılmaktadır.

Tuğla Kaplama Fiyat Avantajları

Tuğla Kaplama Fiyatları
Tuğla Kaplama Fiyatları

Pek çok ortamda rastlanan tuğla dekorasyonlu duvarlar, hemen hemen herkesin dikkatini celp etmektedir. Bu yüzden tuğla kaplama fiyatları en çok araştırılan konulardan birisi haline gelmiştir. Öncelikle, fiyatlara baktığımızda oldukça uygun seçeneklerde fiyat listelerine şahit olmaktayız. Bunun en büyük nedenlerinden biri üretim kolaylığıdır. Ayrıca monte işlemlerinin basit yapılmasının da tuğla kaplama fiyatları bakımından büyük etkisi vardır.

Pek çok açıdan kullanım avantajı sağlayan tuğla kaplama hem dekorasyonunuzun havasını hem de sizin havanızı değiştirir. Yaşam alanlarınızı daraltmadığı gibi tuğla kaplama fiyatları bakımından bütçenizi de daraltmayacaktır. Çağdaş ve modern mimari eserlerinden biri olan tuğla kaplama yöntemi günümüz evlerinde, kafelerde, restoranlarda, ofis ortamlarında ve hatta mağazalarda dahi tercih edilmektedir. Hem dış cephe hem de iç cephe kaplama ürünü olarak alternatif çözümler sunmaktadır.

 Tuğla Kaplama Fiyat Seçenekleri

Çevre dostu olan tuğla kaplama fiyatları bakımından da bütçe dostudur. Fiyatlandırmalar ise seçtiğiniz modele, kaplanacak alanın büyüklüğüne ve yapısına göre değişiklik gösterebilir. Fakat yine de diğer seçeneklere göre daha elverişlidir. Duvarınıza klasik boyama işlemleri gibi sadece bir renk kazandırmaz. Dekoratif bir yapı, çağdaş bir görünüm, modern mimarinin yanı sıra görsel bir şölen oluşturur. Zarar görmeden kesilip, delinmesi kolay olduğu için her türden materyal asılabilir.

Paneller halinde satışa sunulan tuğla kaplamalar, kaplama yapılacak alanın ölçüsüne göre satın alınabilmektedir. Bu yüzden herhangi bir şekilde artma, elde kalma ya da fazladan ücret ödeme gibi durumlar söz konusu olmaz. Tuğla kaplamalar darbe emici özelliğe sahiptir. Kaplama yapılacak alanda bulunan priz, lamba düğmesi ya da elektrik anahtarı olması halinde, bu bölümler kolayca kesilebilir.

Diğer yandan yangın gibi felaketlerde güvenlik önlemi olarak tercih edilebilir. Tuğla kaplamalar kolay kolay tutuşmaz. Esnek yapısı sayesinde oval bölgelere, kemerlere, kirişlere ve tavana da uyum sağlamaktadır. Uzun ömürlüdür ve sürekli değişim ya da boya gerektirmez. Isı, nem ve ses yalıtımı sağlaması da ekstra avantajlarından biridir.

Dekoratif Tuğla Kaplama Avantajları

Eski çağlarda tuğla ve taş kaplama ile insanlar evlerini yaparlardı. Artık bu uygulamalar evleri ve kullandığımız diğer alanları süslemek amacıyla kullanılmaktadır. Antik, doğallık ve doğaya yakın olmak amacı ile uygulanan kaplamalar ile alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Doğal tuğla görünümüne sahip tuğla kaplama kalıplarla üretilmektedir.

Her yerde, her duvara uyum sağlayabilen tuğla kaplama kesilmesi ile kolaylıkla kısaltılabilmektedir. Kolaylıkla uygulanabilmektedir. Temizlenmesi de oldukça kolaydır. Sudan ve ısıdan etkilenmemektedir. İç ve dış cephelerde kullanımı bulunmaktadır. ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Doğayı seven insanların en çok tercihi olan tuğla kaplamalar Amerika ve Avrupa’da sıklıkla birçok alanda görülmektedir. Son zamanlarda ülkemizde de kullanımı artmıştır. Şık görünümü ve seçilen renklere göre alanlarınızın genişlemesini sağlayabilmektedir.

Doğanın desenlerini alarak alanlarımıza getirdik. Dekoratif tuğla çimento ve kumdan yapılmaktadır. İçerisinde kullanılan taşlar gerçek olup kum haline getirip uygulamaya sokulmaktadır. Doğal tuğlalardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. İç cephelerde ve dış cephelerde uygulaması bulunmaktadır. Ofislerde, otellerde, cafelerde, evlerde, apartmanlarda, restoranlarda, villalarda, bağ evlerinde kullanılmaktadır.

Dekoratif tuğla kaplama uygulaması içinde bulunan çimento kum ve taş kumları birbirlerine karıştırılmaktadır. Karıştırmadan sonra demir oksit boya ile doğal tuğla görünümü verilmektedir. Dokusu açısında da boyanın uygulanması oldukça önemlidir. Yapımı sırasında en çok uğraştırılan ve ustalık istenen kısım burası olmaktadır. Bu uğraşmadan sonra doğal renk ve dokusu verilmektedir. Kalıpların içerisine konularak istediğiniz görüntü elde edilmektedir. Artık istediğiniz alana uygulama yapılabilmektedir.

Ses ve ısı yalıtımı sayesinde içerideki ısı korunmakta ve dışarıda oluşan gürültü alanınıza girememektedir. Dış cepheye uygulanan dekoratif tuğla kaplama sayesinde göz alıcı dış görünüşe sahip evleriniz olacaktır.  Çeşitli modellerinin olması sayesinde size en uygun antik görüntüyü sağlayabileceksiniz. Renk seçenekleri de bulunmaktadır. Ocaktan çıkan taşlara oranla daha hafif oldukları içinde uygulaması da oldukça kolaydır.