Dekoratif Taş

Dekoratif Taş

Dekoratif taş kaplama işlemleri iç mekan ve dış mekan için farklı şekillerde tercih edilmektedir. Son dönemde evlerin dış yüzeyine yapılan dekoratif taş kaplama işlemleri tamamen doğal ve estetik bir görünüm sunmaktadır. Mekanı bohem tarzını ön plana çıkaracak dekoratif taş modelleri renk seçenekleri ile sitemiz üzerinden seçilmektedir. Dekoratif taş modelleri mekanın büyüklüğüne göre ayrı şekillerde boyutlandırılmaktadır. Son dönemde estetik taş kaplama işlemlerine merak duyan kişiler
dekoratif taş ürünleri arasında tarzına yönelik seçim yapmaktadır.

Doğal taş kaplama işlemleri

Dekoratif taş ürünleri ile mekanın tüm bölümlerine uygulama yapılmaktadır. Estetik görünüm sunmayı hedefleyen bu taşlar mekanı sıcak ve samimi bir tarza sokmaktadır. Taşların tamamı doğal yapı ile tasarlanmaktadır. Suya dayanıklı olan bu ürünler özellikle dış mekanlar için kullanıma uygun hale getirilmektedir. Doğal taş kaplama işlemlerinin tamamı özenle yapılmaktadır. Dekorasyonu büyük ölçüde etkileyen doğal taş kaplama ürünleri ile estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Son zamanların en beğenilen taş kaplama ürünleri sitemiz içerisinde yer almaktadır. Mekana Uygun Şekilde Tasarlanan Dekoratif Taş Ürünleri Doğal ve modern bir görünüm sağlayan doğal taş kaplama işlemleri sayesinde mekan aydınlık ve sıcak bir görünüm sunmaktadır. Oldukça fazla kişi kendi evin dekorasyonuna uygun şekilde taş seçimi yapmaktadır. Doğal taş kaplama işlemlerinde taşların boyutları da özel şekilde ayarlanmaktadır. Isıya ve soğuğa karşı dayanıklı olan bu taşlar kalitesi ile uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır. Doğal taş kaplama seçenekleri ile kişiler modern tarzda dekorasyon hazırlamaktadır. Tercih edilen mobilyaların tarzına uygun şekilde seçilen doğal taş modelleri estetik görünümü daha güçlü hale getirmektedir.

Estetik görünüm sunan Doğal Taş Kaplamalar.

Evin hem iç hem de dış yüzeyi için doğal taş ve dekoratif taş kaplama işlemleri yapılmaktadır. Bu kaplama işlemi mekana ayrı bir estetik hava kazandırmaktadır. Pek çok tarzda ve renkte hazırlanan taş kaplama işlemlerinde bohem tarzı yansıtan modeller oldukça fazla kişinin beğenisini kazanmaktadır. Taşlar tamamen doğal malzemeden üretilmektedir. Estetik görünüm sunmayı hedefleyen bu ürünler tüm farklı mekanlar için uygun şekilde tasarlanmaktadır.

Dekoratif taş – Salon duvar tasarımı

Dekoratif Taş
Dekoratif Taş

Taş, güvenilirlik ve güvenlik ile ilişkilidir. Oturma odasında varsa, hane halkı üyeleri “taş bir duvarın arkasında gibi” kendilerini daha güvende hissederler.

Ve taş ateşle, ocağın sıcaklığıyla ilişkilendirilir. Adam, mağara zamanlarından şenlik ateşi ve taş ikilisinin hatırasını taşıdı.

Ancak granit, tuğla veya kabuklu kayayı taklit eden karolar sadece şömine portallarını oluşturmaz.

Aydınlatmalı nişler, raflar, cam vitrinler, TV panelli duvar parçası veya kanepe arkası dekoratif taşla karşı karşıyadır.

Dekoratif taş yapısı gereği çok fazla ışık emer. Bu nedenle, tasarımcılara hafif sıva veya duvar kağıdı ile değiştirmeleri önerilir. Yapay taş döşemenin ek armatürler ve iyi düşünülmüş bir aydınlatma senaryosu gerektireceğini de unutmayın.

Dekoratif taş, bir stüdyo dairede özellikle iyidir. Belki de bu, evi bölgelere ayırmanın en kolay, bütçeye uygun, güncel yoludur.

Mutfakta / yemek odasında dekoratif taş

Dekoratif Taş
Dekoratif Taş

Mutfak, taş kaplamanın olabildiğince doğal göründüğü yerdir. İlk olarak, uzun zamandır yemek pişirmenin ve ekmek pişirmenin geleneksel olduğu gerçek ocakları ve sobaları hatırlatır. İkincisi, bu en yangına dayanıklı kaplamadır.

Taşı mutfak alanına başarılı bir şekilde entegre etmenin birçok yöntemi vardır. Örneğin, ocağın üzerindeki rustik taş işçiliğinin taklidi, bu çalışma bölümünü eski bir şömineye dönüştürür.

Dekoratif taşla kaplı mutfak nişleri, özellikle toplulukta acımasız masa tablaları ve dökme demir mutfak eşyaları çıkarsa, mutfağın eski bir kafe gibi görünmesini sağlayacaktır.

Mutfak için koruyucu bileşiklerle emprenye edilmiş bir taş karo seçin. Gözenekli, gevşek ürünler suyu emer ve temizlenmesi daha zordur.

Ultra modern iç stiller bağlamında dekoratif taş kullanmak yasaktır. Kırmızımsı kahverengi, yeşilimsi bir tonun kabartma taşı, cam ve metal ile mükemmel bir şekilde birleşir, mutfak aletlerinin parlaklığını ortaya çıkarır, çatı katını ve yüksek teknolojiyi daha doyurucu, odayı yapar.

Yatak odasında dekoratif taş

Burada taş bir tılsım olacak: sakinleşecek, yerli, gerçekten doğal bir şeyin anılarını geri getirecek.

Masif, sağlam bir yatak, dekoratif tuğlalarla kaplı duvarların yanı sıra ahşap kirişler, kesonlar, şamdan şeklinde aplikler ile ideal bir şekilde birleştirilmiştir.

Yatak odasında, “soğuk”, rahatsız edici titremeyi önlemek için parlak yüzeyli taş karolar kullanmamak daha iyidir.
Odanın kasvetli bir mahzene dönüşmemesi için duvar bölümlerinin taş kaplama ile vurgulanması tavsiye edilir. Özellikle eski metal fenerler, meşaleler veya gazyağı lambaları olarak stilize edilmiş lambalar muhteşem görünecek.

Genellikle bir taş, yatağın başının arkasındaki duvarı veya tuvalet masası ve aynalı bir köşeyi süsler. Taştan sıvaya geçişlerin yırtık kenarlar kullanılarak yapıldığı giriş holünden farklı olarak, yatak odasında taşma, diğer daha az göze çarpan hileler kullanılmaktadır. Örneğin, duvar pervazlarını gösterirler.

Banyoda dekoratif taş

Dekoratif Taş
Dekoratif Taş

Kayalara oyulmuş doğal bir havuz, taş döşeli bir banyo gibi görünebilir.

Banyoda nemi emmeyen sırlı taş ve porselen karolar kullanılmıştır. Ayrıca mermer ve oniks – taş yongalarından, renklendirici pigmentlerden ve polyester reçinelerden oluşan kompozit malzemeler. Jasper, malakit, lapis lazuli, yarı saydam oniks – asil ve değerli ırklar gibi göründüğü için ikinci tür dekorasyon giderek daha popüler hale geliyor.

Duvarın bir aynası olan bir kısmı, mumların yakıldığı bir girinti, lavabonun üzerinde bir tezgah, parlak, safkan görünümlü fayanslarla kaplı, standart bir banyonun içini değiştirecek ve yükseltecektir.

Koridorun iç kısmında dekoratif taş

Koridorda tasarımcılar genellikle kireçtaşı, kumtaşı, tuğla işi olarak stilize edilmiş karolar kullanırlar.

Alçı, ahşap paneller, kabartmalı duvar kağıdı gibi diğer kaplama türleriyle birleştirirseniz dekoratif taş muhteşem görünür.

Koridorda, çoğunlukla parçalanmış kaplama için taş karolar kullanılır. Dekoratif klinker, kumtaşı, kuvarsit köşeleri, kapıları, kadranın etrafındaki duvar bölümlerini, aynaları, tabloları, askıları vurgular.

Dövme çerçevelerdeki aynalar, “sokak” lambaları ve bankların yanı sıra belediye binaları gibi Romen rakamlı büyük bir saat, koridordaki taş süslemenin güzelliğini vurgulamaya yardımcı olacaktır.