08
Eki

Ankara Dekoratif Taş Tuğla

Ankara Kültür Tuğlası

Ankara Kültür Tuğlası, Dekoratif Kültür Tuğlası çimento esaslı olup, doğal taşlardan kalıplar alınarak üretilen duvar kaplama malzemesidir. İçerisinde pigment, renklendirici, çimento, katkı maddesi bulunmaktadır. Ürünlerimiz desenleri birbirini tekrar etmez ve hepsi birbirinden farklı doku ve görseldedir. Tüm iç mimari ve Dış cephe projelerinizde kullanabileceğiniz bu ürün dekoratif amaçlı olarak iç ve dış mekanlarınız da dekoratif kültür tuğlası kaplama olarak kullanılmaktadır. Tüm ısı yalıtım malzemelerinin üzerine rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Tüm konut, villa, idari, kamu, sağlık, sosyal, kültürel yapılarda, Kafe, Pastane, Bar, Mağaza, Restoran, Spor Salonu, Kuaför, Güzellik Merkezi, Ofis, Daire içlerinde, Tv ünitesi arkasında, duvar dekorasyonu tasarımlarında tercih edilir bir uygulama olmuştur.  Dekoratif tuğla fiyatları ile ilgili bizi arayınız… 0553 262 7188 Dekoratif tuğla beton esaslı bir ürün olup, içeriğinde çimento ve kum barındırmaktadır. Farklı renk pigmentleri kullanılarak renklendirilen  Dekoratif tuğla kaplama malzemesi dilediğiniz mekanlarda kullanılabilir. Orijinal eski tuğlalardan kalıplar alınarak elde edilen bu yapı malzemesi iç mimar ve mimari tasarımlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kültür tuğlası duvar kaplamaları sorunsuz çözümler üretir. Farklı tuğla türleri, farklı ebat ve renkler vardır. Son yıllarda mimari projelerde en çok tercih edilen  tuğla kaplama malzemesi dekoratif taşı ve dekoratif tuğla oldu. Genellikle tuğlayı duvardaki yapıyla ilişkilendiririz.  Dekoratif tuğla aynı zamanda duvar kaplaması olarak ya da orijinal iskeleti sergilemek için tarihi binaların yenilenmesinde de kullanılabilir. Antik çağlarda yoğun olarak kullanılmış olan tuğla izlerini hala günümüzde görmemiz mümkün. Gördüğümüzde hayret ve hayranlık o yapıtlara bakıyor ve eskiler ne güzel ne sağlam yapmış diye içimizden geçiriyoruzdur. Her şeyin en güzelinin doğal olanı makbul bu taş, tuğla bile olsa. Dekoratif tuğla kaplama ürünleri gerçeği aratmayacak kadar orijinaldir. Etkileyici görüntüsüyle sizleri mest edecek ve sıcaklığıyla ruhunuzu ısıtacaktır. Dekoratif tuğla kaplama da Türkiye’nin en çok tercih edilen dekoratif tuğla modeli olan  Dekoratif tuğla doğal kaplama olarak tüm mekânlarda kullanılmaktadır. Betonarme yapılardan sıkılan kişiler için ideal bir dekorasyon malzemesi olan dekoratif tuğla fiyatları ortalama …..  ile …… TL arasındadır.

Dekoratif Tuğla Kaplaması ile uygulama yapmak için sizlere birkaç fikir sunuyoruz.

Tuğla Nedir?

Duvar dekorasyonlarının tartışmasız en güzel ürünlerinden olan dekoratif tuğla diğer adıyla kültür tuğla nedir sorusunun cevabını hepiniz merak etmektesiniz. Doğal tuğla çağlar öncesinden itibaren duvar örme amaçlı olarak kullanılmaktaydı. İlk zamanlarda kil ve toprak kalıplara dökülüp güneşte kurutulduktan sonra özel ocaklarda pişirilerek yapılan, duvar örmekte kullanılan, düzgün geometrik biçimli yapı malzemesi olarak kullanılmaktaydı. Tuğla kullanımı çok uzun yıllara dayanmaktadır. İlk tuğlalar ham maddeleri güneşte kurutularak elde edilirdi bunlara kerpiç adı verilirdi. Tuğlalar, ucuz ve kullanışlı bir inşaat malzemesidir. Günümüzde modern teknoloji ile donatılan fabrikalarda, istenilen boyutlarda, istenilen özelliklerde ve değişik amaçlar için üretilen tuğlalara makine tuğlası denilmektedir. Bu tuğlalar, makine, klinker, ateş, cephe, sinterlenmiş, baca ve dekoratif isimler altında incelenecektir. Tuğlaları yapım yöntemlerine, delik durumlarına, basınç dayanımlarını ve birim ağırlıklarına göre gruplandırılması yapıla bilinir. Klinker tuğladoğal tuğlakiremit tuğla olarak adlandırılan bu yapı malzemeleri üretim şekli birbirinden farklıdır. Klinker tuğla makine üretimi olup yüksek basınç sistemi ile üretilmektedir.
Doğal tuğla içeriğinde toprak ve kil vardır. Doğal tuğla ham maddesi olan toprak be kil madeni öncelikle içerisinde bulunan kireç ayrıştırılır ve ardından çamur haline getirilir. Pişirilmek üzere yaklaşık 1200 derecelik fırınlarda ortalama 8-10 saat boyunca oluşturulan çamur pişirilir. Doğal tuğla ya da el yapımı tuğlalar doğal yöntemlerle kurutulacak ise bahar aylarında veya sonbaharda kurutma işlemi yapılmalıdır. Yazın yapılanlar kızgın güneş dış yüzeylerini kurutup içlerini nemli bıraktığından kusurlu olurlar. Kururken meydana gelen çekme daha önce kurumuş olan kısımlarda çatlaklar oluşturarak tuğlaları zayıflatır. Tuğlalar kullanılmalarından iki yıl önce yapılırlarsa en yararlı olur; çünkü daha az zamanda kurumazlar.
Tuğlalar çeşit çeşittirler: Blok tuğla, boşluklu tuğla, dolu tuğla, düşey delikli tuğla, fabrika tuğlası, harman tuğlasıkaplama tuğlasıklinker tuğlası, pres tuğla, sırlı tuğla, silika tuğlası, şamot tuğlası, yumuşak tuğla, ateş tuğlası vardır.

Kültür tuğlası kulanım alanları ?

Dekoratif tuğla uygulama alanları?

Kültür tuğlası kullanım alanlarıdekoratif tuğla uygulama alanları sosyal yaşam alanlarında her bölümde karşımıza çıkmaktadır. Kültür tuğlası uygulama alanları arasında en çok Cafe, Restaurant, Mağaza gibi alanlarda dekoratif tuğla uygulamalarına denk gelmekte sinizdir. Kültür tuğlası uygulaması kolay ve dekoratif tuğla ağırlıkları doğal tuğlalara kıyasla hafif ve taşıması kolay olması sebebiyle en çok tercih edilen duvar kaplama malzemesidir.

Kültür tuğlası fiyatları ?

Kültür tuğlası fiyatları ortalama olarak  ….  TL den ….. TL ye kadar değişen fiyatlarla satışı gerçekleşmektedir. Kültür tuğlası düz ve köşe tuğlası olarak satışı gerçekleşmektedir. İstanbul içinde istenilen bölgeye kargo ve Ambar vasıtası ile yönlendirme yapılmaktadır. Dekoratif tuğla uygulama ile ilgili ihtiyacınız olan yan ürünler kültür tuğlası derzi ve kültür tuğlası yapıştırma harcı malzemeleridir. Bu yapı kimyasalları malzemeleri ile paket sistem olan kültür tuğlası uygulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kültür tuğlası uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken unsur yapılacak olan zeminin iyi hazırlanmasıdır. İyi hazırlanmış olan bir zemin üzerine çekilecek olan astar ile aderans arttırılarak dekoratif tuğla uygulamasına başlanabilir. Dekoratif tuğla uygulaması yapılırken 1,5 cm kalınlığında derz boşluğu için ortalama 1,2 cm kalınlığında derz çıtası kullanılması tavsiye edilir. Derz çıtası kullanılmayan yerlerde duvar yüzeyi belli aralıklarla çırpı ipi ile çizilerek ara boşluklar doldurulmalıdır. Kültür tuğlası et kalınlığı kadar derz boşluğu bırakılması gerekmektedir. Kültür tuğlası uygulaması yapılırken ortalama olarak % 5 ila % 10 civarında fire vereceğini hatırlatmak gerekir. Dekoratif tuğla uygulama fiyatları yapılacak alan m2 ölçü birimine göre değişiklik gösterecektir.

Kültür tuğlası dış cephe kaplama uygulamaları Ülkemiz gündemine 2000’li senelerden itibaren kullanılmaya başlanılmıştır. Son derece dayanıklı olan dekoratif tuğla kaplama ürünleri iç mekanlarımızdan tutun tüm sosyal hayatımızda karşımıza her alanda çıkmaktadır.
Kültür tuğlası kaplama malzemesi iç mekanlarınızı süsleyebildiğiniz gibi dış cephe kaplaması olarak ta kullanabilirsiniz. Örneğin; bir villanın dış cephe kaplaması olarak dekoratif tuğla duvar kaplama ürünleri mekanınıza bir derinlik ve eskitme bir görünüm sağlayacaktır. Kültür tuğlası kaplama dış cephelerde uygulanacaksa farklı hava şartlarına maruz kalacağından üzerine sürülecek olan solüsyon malzemeleri ile ömrünü uzatabilirsiniz. Vernik, cila gibi farklı materyallerle ürünü parlak ya da mat efektlerle sergileyebilirsiniz. Bu tarz materyallerle kültür tuğlası çok daha farklı şekillere bürünecektir.

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu ve Yapıştırıcısı ?

Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu Kültür tuğlası uygulamasının en can alıcı noktası iyi derz vermekten geçer. Kültür tuğlası derz tekniği ile ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç unsurdan bahsedeceğiz. Öncelikle kaplama tuğla derz dolgusu yapılacak alanda toz vb. pisliklerden arındırılmış olması gerekmektedir. Kaplama tuğla derz dolgusu bir kova içerisine su ilave edilerek karıştırılması gerekmektedir. Fazla su kullanılmaktan kaçınılması gerekmektedir. Derz dolgusu kova içerisinde ortalama 20-25 dk civarında dinlendirilmeye alınması gerekmektedir. Dinlendirilmiş olan kaplama tuğla flex derz dolgusu tekrar karıştırılarak derz dolgusu verme işlemine başlanabilir.
Kültür Tuğlası Flex Derz Dolgusu – Derz Tekniği
1- Derz poşeti ile derz verme işlemi

Kültür tuğlası flex derz dolgusu temiz olan derz poşeti içerisine doldurulur, ardından arka ucundan sıkıştırılarak iki kültür tuğlası üzerine sıkılarak derz dolgusu doldurma işlemi yapılır.
Not:. Kültür tuğlası flex derz dolgusu uygulama esnasında kaplama tuğla ön yüzeyine bulaşırsa ıslakken silinmemesi gerekmektedir. Kuruduğu vakit tel fırça ile temizlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iz veya leke bırakacaktır.
2- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu silme işlemi
Kültür tuğlası flex derz dolgusu iki tuğla arasına verildikten sonra bir ağaç dalı yardımı ile yüzeysel olarak taranmalıdır ardından kalıntı olarak kalan yüzeydeki derz dolgusu silinmelidir.
3- Kültür Tuğlası flex derz dolgusu fırçalama işlemi
Kültür tuğlası flex derz dolgusu ağaç dalı yardımıyla silindikten sonra, yüzeyde oluşan derz kalıntıları tel fırça yardımıyla silinmelidir. Tel fırça kullanırken kaplama tuğla yüzeyinin çizilmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kaplama tuğla flex derz dolgusu ilk yapıldığı gün renk olarak daha koyu renklerde olacaktır. Bir kaç gün geçtikten sonra istenilen derz dolgu rengi formuna kavuşacaktır.

Ankara Dekoratif Taş Kaplama

Ankara Dekoratif Taş, dekoratif tuğla, kültür tuğlası, taş kaplama, duvar paneli, ürünleri üretici firması olarak yıllardan gelen tecrübemiz ile en kaliteli ürünleri üretmek için çabalıyoruz. Üretimimiz olan dekoratif tuğla kaplama modelleri uygulama yapılan alanda rustik ve marjinal bir görünüm sağlamaktadır.

Ürünlerimiz tamamen sertifikalı ve TSE belgeli ürünlerdir. Standartlara uygun üretilen dekoratif kaplama ürünlerimiz sağlınız açısından kalite standratlarına uygun üretilmektedir. Ankara Dekoratif Taş olarak tek gayemiz müşterilerimizin memnuniyeti olduğundan dolayı ürünlerimize kesinlikle sağlınıza zarar vericek kimyasal madde karıştırmayıp tamamen doğal maddelerden üretiliyor. Dekoratif tuğla, kültür tuğlası, taş panel, tuğla panel, ahşap panel, betpn panel, dış cephe tuğla kaplama, klinker tuğla, el yapımı tuğla modellerimizin fiyatları ve uygulama bilgisi için lütfen uzman ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Ankara Dekoratif Kültür Taşı ve Kültür Taşı Modelleri

Ankara Dekoratif kültür taşı, yapıların şık ve konsept bir görünüm kazanması için kullanılan bir dekorasyon ürünüdür. Doğal taş ile benzer özelliklere sahip Ankara kültür taşı dış cephe ve iç cephenin kaplanmasında kullanılarak duvar dekoru oluşturur. İçeriğinde çimento bulunan kültür taşı, doğal yapısı ile insan sağlığına zararlı etkiler göstermez. Pek çok rengi ve şekli bulunan bu dekoratif taş, geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yönüyle müşteriye çeşitli seçenekler sunduğu için işletme, kafe, restaurant, mağaza ve ev gibi mekanların duvarlarında sıklıkla tercih edilir.

Ankara Kültür taşı, ismini ait olduğu çevrenin kültüründen alır. Bulunduğu bölgenin kültüründen izler taşıyan kültür taşının görünüşü, ait olduğu bölgeye göre farklılık gösterir. Yapay olarak üretilen kültür taşlarına ise, doğal olanın kültürünün, şeklinin ve yapısının özellikleri yüklenir.

Ankara Kültür taşı; doğal kalker taşları ve kilin, çimento ile karıştırılmasından sonra ısıtılarak elde edilen hidrolik bağlayıcı bir malzemedir. Hidrolik bağlayıcı özellikte olması, su ile karşılaştığında dağılmamasına ve sağlamlığını korumasına yardımcı olur. Bu sebeple dış cephelerde de kullanıldığında zarar görmez.

Ankara Dekoratif Kültür Taşı Modelleri

Son zamanlarda çokça beğenilen bir dekor ürünü olan kültür taşı, içeriğinde çimento kum ve renklendirici bulundurur. Uygulandığı alana, örülmüş bir taş duvar izlenimi veren, farklı doku ve desenlere sahip kültür taşı modelleri vardır. Arzu edilen renk ve şekillerde olan kültür taşı, uygulandığı alanda hem modern hem de rustik tarzlar yaratabilir. Şık bir görünüm hedeflenerek tercih edilen kültür taşı, her konsepte ahenk katmakla kalmayıp farklı kişisel zevklere de hitap eder.

Ankara Dekoratif Kültür Taşı Fiyatları

Her mekana uygulanabilen kültür tuğlası fiyatları, tercih edilen malzemeye ve uygulanacak olan mekanın alanına göre değişiklik gösterir. Hem şık bir alan yaratan hem de ısı ve ses yalıtımı avantajı bulunan kültür taşı tercih edilmeden önce kültür taşı kaplama alanında faaliyet gösteren firmaların dikkatle incelenmesi ve teklif alınması ile doğru fiyat bulunabilir.

Dekoratif kültür taşı modellerimiz için https://dekoratiftastugla.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uygulanabilir Mekanlar

 • TV ünitesi arkaları doğal taş kaplama,
 • Salon & oturma odası duvarları doğal taş kaplama,
 • Bina girişi & cephe duvarları doğal taş kaplama,
 • Otel girişleri,odaları,duvarları doğal taş kaplama
 • Şömine çevre duvarları doğal taş kaplama,
 • Mutfak duvarları doğal taş kaplama,
 • Yatak odası,çocuk odası,genç odası duvarları doğal taş kaplama,
 • Ofis,iş yeri,çalışma odası duvarları doğal taş kaplama,
 • Bina dış cephe duvarları doğal taş kaplama,
 • Villa iç ve dış duvarları doğal taş kaplama,
 • Bahçe duvarları doğal taş kaplama,
 • İş yeri,showroom,vitrin duvarları doğal taş kaplama
 • Baca duvarları doğal taş kaplama,
 • Süs havuzu kenar duvarları doğal taş kaplama,
 • Apartman dışı cephe,giriş duvarları doğal taş kaplama,
 • Lavabo, WC duvarları doğal taş kaplama,
 • Cafe,restoran,pastane duvarları doğal taş kaplama,
 • Tekstil,giyim mağazaları duvarları doğal taş kaplama,
 • Teras duvarları doğal taş kaplama,
 • İş yeri tabela arkası duvarları doğal taş kaplama,
ve  tüm iç ve dış mekanlarda doğal taş kaplama kullanılabilir.