19
Kas

Aksaray Kültür Tuğlası

Dekoratif Kültür Taşları Neden Tercih Edilir? Aksaray Kültür Tuğlası

Dekoratif kültür taşları doğal taşlara göre daha hafif olmaları, montaj kolaylığı, su geçirmemesi, UV ışınlarına karşı dayanıklı özelliğe sahip olması ile sıklıkla tercih edilmektedir. Eğlence parklarında, villalarda, kütüphanelerde, konutlarda, binaların dış ve iç cephe dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu taşlar sayesinde çeşitli kültürel çağrışımlar ve stiller gösterilir. Böylece daha çekici, estetik ve eşsiz bir güzelliğe sahip olan mimari yapılar daha hoş bir havaya bürünür.

Kültür Tuğlası Neden Tercih Edilir?

Kültür tuğlası yüksek mukavemeti sayesinde ürünlerde kuruma ve büzülme olmamaktadır. Aşınma direnci sayesinde dış etkenlerden dolayı oluşan darbelere karşı dayanıklı olduğu için aşınma oluşmamaktadır. Yüksek kaliteli, kalıcı, solmaz inorganik pigmentler kullanılarak daha dayanıklı yapılmıştır. Hafif olması sebebiyle kullanılan duvarlarda ağırlık oluşturmayarak yük bindirmemektedir. Su geçirmez ve donmaya karşı dayanıklıdır.

Dekoratif taş tuğla yukarıda saydığımız avantajlardan dolayı günümüzde pek çok mekanda dekor amaçlı kullanımda tercih edilenler arasında ilk sırada yer almaktadır. Dekoratif taş tuğla sitesinden bilgi alabilirsiniz.